Arka wygrała mecz w kw. Ligi Europy! 74

Piłkarze Arki Gdynia wygrali u siebie pierwszy mecz 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy z FC Midtjylland 3:2 (2:2). Dwa gole przed przerwą zdobył Marcus, a tego zwycięskiego, już w doliczonym czasie gry strzelił Rafał Siemaszko. Padł rekord frekwencji w 6,5-letniej historii Stadionu Miejskiego. Na trybunach zgromadziło się ponad 14 tysięcy kibiców. Rewanż odbędzie się w Danii 3 sierpnia. By żółto-niebiescy awansowali, muszą co najmniej zremisować bądź przegrać jedną bramką, ale licząc od wyników 3:4, 4:5 itd. Gdyby ulegli 2:3, byłaby dogrywka, a potem ewentualnie karne. Każde inne rozstrzygnięcia dalszą grą na europejskiej arenie premiować będzie rywali.