Lechia rozbiła Panathinaikos 4:0 39

Doskonały wynik osiągnęli piłkarze Lechii w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją ekstraklasy. Biało-zieloni na stadionie przy ul. Traugutta pokonali Panathinaikos Ateny 4:0 (0:0). 20-krotni mistrzowie Grecji, którzy przygotowują się do startu w eliminacjach Ligi Mistrzów, zostali kompletnie rozbici, gdy przyszło im grać w "10" po bezmyślnym zachowaniu Nikolasa Karelisa. Rezerwowy gości w 63. minucie na przedpolu gdańskiej bramki kopnął Tiago Valente i zobaczył czerwoną kartkę. Gdy siły były wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Karnego nie wykorzystał Stojan Vranjes. Pierwsza połowa trwała o kwadrans dłużej, gdyż trzeba było nadrobić przerwy, które spowodowało zadymienie boiska po odpaleniu rac oraz na udzielenie pomocy medycznej... sędziemu głównemu.