Lechia wypunktowała Cracovię 46

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali przed własną publicznością Cracovię 4:2 (1:1). Ci co przyszli w sobotę na stadion, na pewno nie żałują. Mecz był emocjonujący i obfitował w wiele zwrotów akcji. Gospodarze wolno się rozkręcali, a to że w ogóle jeszcze mieli czego szukać w tym meczu, zawdzięczają kapitalnym interwencjom Dusana Kuciaka. Gol do szatni oraz szybko objęte prowadzenie w drugiej połowie przez ekipę Piotra Nowaka po karnym sprawiły, że "Pasy" musiały atakować, a biało-zieloni po kontrach punktowali gości i podwyższali prowadzenie. W ekstraklasie po 23. kolejce są liderem z przewagą już 4 punktów nad wiceliderem.