Lechia ograła Legię. Rekord frekwencji 55

W obecności 36,5 tys. widzów, co stanowi klubowy rekord frekwencji, Lechia pokonała na PGE Arenie Legię Warszawa 1:0 (0:0). Mecz nie był porywający, a grający od 39. minuty w przewadze biało-zieloni długo nie potrafili udokumentować golem przewagi. Ultra ofensywna taktyka, którą zastosował w drugiej połowie trener Jerzy Brzęczek w końcu przyniosła jednak skutek. Zwycięstwo Lechii nad mistrzem Polski zapewnił strzałem głową Maciej Makuszewski. Gdańszczanie mogli wygrać wyżej, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Antonio Colaka, dopatrując się wcześniej faulu napastnika.