Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia Gdynia 58:72. Przesądziła ostatnia kwarta 77

Asseco Arka Gdynia pokonała Trefl Sopot 72:58 (20:20, 14:18, 17:12, 21:8) w 38. koszykarskich derbach Trójmiasta. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta. Jeszcze przed przed jej początkiem różnica wynosiła 1 punkt, ale żółto-niebiescy zdołali odskoczyć rywalom. Fenomenalne zawody rozegrał Jacobi Boykins, zdobywca double-double z 29 punktami. Żółto-czarni w całym meczu oddali aż 32 rzuty za "3", ale tylko 8 było celnych. Na trybunach Ergo Areny zasiadło 2487 kibiców. Tym samym po 14. kolejce Energa Basket Ligi oba trójmiejskie zespoły zrównały się bilansem i mają po 6 wygranych i 8 porażek.