Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:0. Dwóch rannych żadnego zadowolonego 56

Arka Gdynia zremisowała z Górnikiem Zabrze 0:0 na Stadionie Miejskim w zaległym meczu PKO BP Ekstraklasy. Blisko 10-tysięczna widownia mogła zobaczyć patriotyczną sektorówkę, która w ubiegłym roku nie została wpuszczona na PGE Narodowy, ale nie doczekała się na to, po co przyszła na ul. Olimpijską, czyli goli i zwycięstwa. Była walka z obu stron, ale podział punktów oznacza, ze mamy dwóch rannych i żadnego zadowolonego. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek goście stracili szansę na tytuł mistrza Polski. Natomiast żółto-niebiescy nie wygrali piątego meczu z rzędu, "umocnili" się na przedostatnim miejscu w tabeli, a do bezpiecznej pozycji tracą 3 punkty, co oznacza, że następny mecz muszą wygrać u siebie, aby degradacja nie stała się faktem już 18 maja i było po co jechać 5 dni później do Częstochowy.