Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1. Efektowne zwycięstwo, choć zaczęli od 0:1 78

Arka Gdynia wygrała ze Stalą Rzeszów 5:1 (2:1) i po 21. kolejce też będzie liderem Fortuna 1. Ligi. To nagroda dla żółto-niebieskich za konsekwentną i ofensywną grę, mimo że jako pierwsi w tym spotkaniu stracili... gola. Bramkę gości odczarował wreszcie obrońca Martin Dobrotka, a potem dwa gole dołożył Karol Czubak. Gra gości na dobre rozsypała się od 65. minuty, kiedy czerwoną kartkę otrzymał Milan Simcak. Zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego mogło być jeszcze bardziej okazałe. Przypieczętowali je piłkarze, którzy przy ul. Olimpijskiej wystąpili po raz pierwszy: Alassane Sidibe i Hubert Turski. Aż trzy asysty zaliczył Dawid Gojny, po którego faulu był też rzut karny dla rywali.