Arka efektownie otworzyła wiosnę 37

Grzegorz Niciński i Grzegorz Witt rozegrali inaugurację wiosny wybornie pod względem taktycznym. Szkoleniowcom Arki zadanie ułatwiła sytuacja z 31. minuty, gdy z boiska wyrzucony został Muhamed Omić. Po przerwie gdynianie wzmocnili ofensywę, a grający w liczebnym osłabieniu GKS Tychy z minuty na minutę stawał się coraz łatwiejszym celem. Ostatecznie żółto-niebiescy wygrali aż 4:0 (0:0). Rejest bramkowy otworzył Marcus, który miał udział również przy dwóch innych golach. Trafieniem i asystą debiut w I lidze podkreślił Patrik Lomski, mimo że fiński skrzydłowy na wykazanie się miał niespełna pół godziny.