Arka przegrała u siebie z Widzewem 47

Jeśli nie z Widzewem, to z kim Arka może wygrać w Gdyni?! Łodzianie na otwarcie 5. kolejki I ligi pokonali żółto-niebieskich 2:1 (1:1) i tym samym przerwali czarną serię 33 meczów ligowych bez wyjazdowego zwycięstwa! Ostatni raz z trzema punktami do domu wracali 20 października 2012 roku! Sukces gościom zapewnił Adam Duda. Wychowanek... Lechii Gdańsk skierował piłkę do siatki dopiero w doliczonym czasie gry, mimo że idealną okazję na bramkę miał zaraz na początku meczu. Gospodarze zeszli z boiska pokonani, choć po debiutanckim golu Michała Nalepy prowadzili, a w drugiej połowie mieli przewagę.