Arka zremisowała z liderem I ligi 39

Piłkarze Arki i GKS Bełchatów pokazali, że pod względem umiejętności zasługują na występy w ekstraklasie, ale z remisu 1:1 (1:1) przy ul. Olimpijskiej cieszą się przede wszystkim goście, którzy pozostają liderami I ligi, utrzymując 5 punktów przewagi nad gdynianami. W spotkaniu na szczycie 26. kolejki było wiele walki, sędzia odgwizdał blisko 30 fauli, ale wówczas, gdy dochodziło do najbardziej kontrowersyjnych sytuacji, gwizdek arbitra milczał. Z przebiegu gry wynik nierozstrzygnięty wydaje się jednak nie krzywdzić żadnej z drużyn, gdyż szczególnie po przerwie oba zespoły miały problemy z wypracowaniem dogodnych sytuacji na zwycięskiego gola. Żółto-niebieskim znów nie udało się wygrać trzech meczów z rzędu u siebie.