Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:98. Michał Kolenda ustanowił rekord kariery 47

Opinie (1)
Asseco Arka Gdynia przegrała u siebie z Treflem Sopot 90:98 (27:19, 19:29, 23:22, 21:28) w 39. derbach Trójmiasta koszykarzy. Gospodarze rozpoczęli od prowadzeń: 14:2 i 17:4, ale gdy goście poprawili celność rzutów za trzy i z minutę na minutę rozkręcał się Michał Kolenda, który ustanowił punktowy rekord w Energa basket Lidze, obraz gry uległ diametralnej zmianie. Zwycięzcy zapewnili sobie wyższe miejsce w końcowej tabeli od lokalnego rywala, a ponadto wciąż zachowują matematyczne szansę na awans do play-off. Już w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 19:30 zapraszają do Ergo Areny na zaległy mecz z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin.