Asseco pokonało Trefla w 23. derbach 46

Na zakończenie rundy zasadniczej koszykarskiej Tauron Basket Ligi Asseco pokonało w 23. derbach Trójmiasta Trefla Sopot 72:67 (19:11, 15:15, 18:24, 20:17). Tyms samym óżłto-czarni przerwali serię czterech spotkań bez porażki z lokalnym rywalem. Drugi mecz z rzędu bohaterem gdynian okazał się rozgrywający A.J. Walton, który zdobył 5 ostatnich punktów dla swojej drużyny, zapewniając jej zwycięstwo. Po porażce, Trefl skończył pierwszą fazę rozgrywek na 3. pozycji. Natomiast gdynianie, pomimo wygranej, nie byli w stanie wskoczyć do górnej szóstki. Za tydzień rusza druga faza, w której tabela zostanie podzielona na górną i dolną połowę.