Asseco wygrało z Treflem ostatnią akcją 50

Faul Tyreeka Durena na Sebastianie Kowalczyku równo z syreną kończącą mecz, a następnie celne rzuty wolne tego drugiego zdecydowały o zwycięstwie Asseco nad Treflem 66:64 (21:16, 12:11, 20:18, 13:19). Po nich rozgrywający gospodarzy znalazł się w objęćiach fanów, którzy zaczęli podrzucać go w geście triumfu. Wcześniej oba zespoły zagrały emocjonującą czwartą kwartę, która jednak wskazywała na zwycięstwo sopocian. To 5. z rzędu wygrana gdyńskiej drużyny w derbach Trójmiasta. Trefl zamierza złożyć pismo o weryfikację wyniku. Protest dotyczyć będzie m.in. ostatniej akcji meczu.