Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5. Blamaż żółto-niebieskich. Czerwona kartka Marcusa 45

Na pięć dni przed finałem Pucharu Polski piłkarze Arki Gdynia przeszli obok meczu 33. kolejki ekstraklasy. To był blamaż, szczególnie po przerwie. Żółto-niebiescy przegrali u siebie z Piastem Gliwice aż 1:5 (0:1), doznając czwartej ligowej porażki z rzędu. Kolejnemu rywalowi, walczącemu o utrzymanie, podali tlen. W poprzedniej serii gier strzelali gole samobójcze. Teraz Mateusz Szwoch zmarnował karnego, choć wówczas mógł wyrównać. Natomiast Marcus, który niedawno wprowadził zespół na PGE Narodowy, w piątek został wyrzucony z boiska po czerwonej kartce. Trzykrotnie arbiter Paweł Raczkowski zmieniał boiskowe decyzje po analizie VAR.