Energa Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin 1:3 w meczu miesiąca Trojmiasto.pl 68
Energa Trefl Gdańsk przegrała Bogdance LUK Lublin 1:3 (20:25, 18:25, 25:17, 19:25) w meczu miesiąca Trojmiasto.pl. To bardzo komplikuje sytuację "gdańskich lwów" w kontekście play-off. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego drużyna trenera Mariusza Sordyla traci dwa punkty do zespołu Skry Bełchatów i po trzy do Jastrzębskiego Węgla i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, do play-off będzie awansować ekstremalnie trudno. W meczu z lubelskim mistrzem Polki Gdańszczan gorąco dopingowało 3750 widzów w Ergo Arenie.