Energa Wybrzeże Gdańsk - Texom Stal Rzeszów 48:41. Pierwsze zwycięstwo w sezonie 113

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała Texom Stal Rzeszów 48:41 w meczu 12. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, ale punkt bonusowy trafił do ekipy gości. Tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekipy Eryka Jóźwiaka niewiele poprawiło jej sytuację w tabeli. Strata do przedostatniego miejsca, gwarantującego utrzymanie, została zmniejszona do 6 punktów, a do końca rywalizacji pozostały już tylko trzy mecze. Spotkanie przy ul. Zawodników rozpoczęło się z 75-minutowym opóźnieniem spowodowanym ulewą. Kapitalnie pojechał Niels-Kristian Iversen, który zdobył komplet 15 punktów. Duńczyk dobrze startował i był szybki na dystansie. Świetną akcją popisał się w 13. biegu, w którym na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził dwóch rywali.