Trefl Gdańsk brązowym medalistą PlusLigi. Drugie w historii podium siatkarzy 50

Siatkarze Trefla Gdańsk zdobyli brązowy medal PlusLigi. Po raz drugi w historii klubu stanęli na podium mistrzostw Polski. Dwa lata temu byli wicemistrzami kraju. W rywalizacji o 3. miejsce dwukrotnie pokonali Indykpol AZS Olsztyn, a w sobotę uczynili to w Ergo Arenie 3:1 (25:16, 20:25, 25:19, 25:18). Tytuł MVP spotkania otrzymał Artur Szalpuk. Przyjmujący przekazał statuetkę kibicowi, Maciejowi Gwieździe, który nie opuścił żadnego wyjazdowego spotkania żółto-czarnych w tym sezonie. Mistrzem Polski została PGE Skra Bełchatów, która także w dwóch meczach pokonała w finale Zaskę Kędzierzyn-Koźle.