Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1. O ekstraklasę trzeba zagrać baraże 64

Arka Gdynia pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:1 (1:0) w meczu 34. kolejki Fortuna 1. Liga, który na trybunach zgromadził 10-tysięczną widownię. Bezpośredni awans, obok Miedzi Legnica, zdobył Widzew Łódź, wygrywając u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. W tym spotkaniu tylko przez 4 minuty był wynik korzystny dla... żółto-niebieskich. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza o ekstraklasę rywalizować będą jeszcze w dwustopniowych barażach. Jeśli 26 maja o godzinie 20:45 pokonają u siebie Chrobrego Głogów, to 29 maja, również przed własną publicznością, zmierzą się z lepszym w starciu Korony Kielce z Odrą Opole.