Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1. Flavio Paixao znów rozstrzygnął derby 48

Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 2:1 (1:1) i została liderem ekstraklasy po 13 kolejkach. Zwycięskiego gola w końcówce gry strzelił Flavio Paixao, dla którego był to setny mecz w biało-zielonych barwach i 6 gol w 4 ostatnich derbach Trójmiasta! Wówczas goście grali już w "10", gdyż w 65. minucie boisko po drugiej żółtej kartce opuścił Tadeusz Socha. - To było święto. Kibice przyszli licznie i pomogli nam wcisnąć bramkę. Publiczność może dopisać sobie punkty - podkreślił Piotr Stokowiec, trener gospodarzy. - Płacz jest w szatni. Nie wiem, czy to jakieś fatum? Chciałem przeprosić kibiców. Powinniśmy ten mecz co najmniej zremisować - przyznał Zbigniew Smółka, szkoleniowiec pokonanych.