Gedania 1922 Gdańsk - Polonia Środa Wlkp. 1:3. Koniec serii 14 meczów bez porażki 53

Gedania 1922 Gdańsk przegrała z Polonią Środa Wielkopolska 1:3 (0:1) w meczu 16. kolejki grupy drugiej. Gdańszczanie fatalnie rozpoczęli drugą połowę, kiedy stracili dwa gole, a bramkę zdobyli dopiero w 71. minucie i było już za późno na pogoń. Była to ich druga porażka w sezonie, która zakończyła imponującą serię 14 meczów bez porażki. Taki wynik sprawił też, że Gedania straciła fotel lidera. Choć ma tyle samo punktów, co Olimpia Grudziądz, to biało-zieloni mają lepszy bilans bramkowy. Bezpośrednie starcie tych zespołów już w 17. kolejce.