Derby Trójmiasta piłkarzy ręcznych. Energa Wybrzeże Gdańsk - Arka Gdynia 33:27 50

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Arkę Gdynia 33:27 (16:12). Długimi fragmentami derby Trójmiasta w 12. kolejce PGNiG Superligi były wyrównane. Gospodarze wygrali wysoko, gdyż w obu połowach rywalom przydarzyły się kosztowne momenty dekoncentracji. W pierwszej odsłonie ekipa Marcina Lijewskiego uciekła po 25. minucie, a po zmianie strony na jej korzyść był wyraźnie ostatni kwadrans gry. Najwięcej bramek zdobył Wojciech Prymlewicz, który ani razu nie pomylił się przy rzutach z karnych i prawego skrzydła, zaliczając 8 celnych rzutów.