Asseco pokonało Rosę i zagra w PP 46

Asseco tradycyjnie - już 12. raz w tym sezonie - drżało o wynik do ostatnich sekund czwartej kwarty meczu Polskiej Ligi Koszykówki. W Gdynia Arenie szczęśliwie pokonało Rosę Radom 83:82 (8:26, 27:16, 30:19, 18:21). Choć w ważnym momencie ogromny błąd przy rzutach wolnych popełnił Przemysław Żołnierewicz, to w ostatniej akcji meczu zablokował Michała Sokołowkiego, a następnie spod kosza spudłował Igor Zajcew. Świetny mecz rozegrali Jakub Garbacz i Mikołaj Witliński, którzy rzucili po 23 punkty. Asseco dzięki temu zachowało szanse na grę w turnieju o Puchar Polski, a dzięki niedzielnym porażkom Polpharmy Starogard Gdański z Anwilem Włocławek i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski z AZS Koszalin, awansowało do czołowej siódemki tabeli, która w dniach 15-18 lutego zmierzy się w Warszawie o to trofeum.