Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2. Strata pozycji lidera 59

Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2 (0:1) i straciła pozycję lidera ekstraklasy. To pierwsza porażka biało-zielonych przed własną publicznością w tym sezonie. Jednak nie tylko z tego powodu w Wielką Sobotę było wielkie rozczarowanie. Gospodarze słabo zagrali w pierwszej połowie, a ponadto w wyniku dwóch żółtych kartek stracili Jarosława Kubickiego. Po zmianie stron, grając w "10" podopieczni Piotra Stokowca podjęli ambitną walkę o remis, mieli nawet ku temu okazje, ale szczęście znów uśmiechnęło się do gości, którzy ustalili końcowy rezultat w ostatniej akcji.