Lech Wałęsa z nagrodą za działania na rzecz przemian na Białorusi 27
Były prezydent Lech Wałęsa oraz aktywista praw człowieka, były więzień polityczny i noblista Aleś Bialacki zostali odznaczeni medalami. Uroczystość odbyła się podczas drugiej edycji Forum Kościuszkowskiego, które organizowane jest w Europejskim Centrum Solidarności.