Lechia Gdańsk - Akademija Pandev 4:1 w 1. rundzie Ligi Konferencji Europy 61

Lechia Gdańsk pewnie wygrała z macedońskim klubem Akademija Pandev 4:1 (3:0) w pierwszym meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Rewanż odbędzie się 14 lipca o godzinie 17 w Skopje. W 2. rundzie na zwycięzcę tej rywalizacji czeka już austriacki Rapid Wiedeń. Na własnym stadionie dla biało-zielonych najgroźniejszym przeciwnikiem byli... pseudokibice. Z powodu bijatyki na trybunach gra została wstrzymana na około 40 minut, a wznowiono ją pod groźbą, że każdy kolejny incydent oznaczać będzie karę walkowera dla gospodarzy. Bez sankcji ze strony UEFA i tak się zresztą nie obejdzie.