Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1. Dar losu na śniegu. Zima nad strefą spadkową 54

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Górnika Zabrze 2:1 (0:1) w ostatnim meczu tego roku w PKO BP Ekstraklasie. Dzięki temu zimować będzie nas strefą spadkową w tabeli, na 14. miejscu. Biało-zieloni otrzymali dar od losu, gdyż pod względem piłkarskim byli tego wieczora słabszym zespołem. Jednak w przerwie boisko pokrył śnieg, a na nim nie decydowały już tylko umiejętności, ale także szczęście oraz charakter. Ekipie Marcina Kaczmarka nie zabrakło ani jednego, ani drugiego. W tym spotkaniu dobiła się tylko po dwóch rzutów rożnych i do dwóch celnych strzałów, ale właśnie po nich zapewniła sobie zwycięstwo. Gole strzelili: Mario Maloca w 84. i Łukasz Zwoliński w 96. minucie.