Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 4:0. Seria porażek oraz meczów bez wygranej przerwana 56

Lechia Gdańsk wygrała z Miedzią Legnica 4:0 (0:0) na otwarcie 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla gospodarzy to koniec fatalnej serii pięciu meczów bez zwycięstwa, w tym trzech ostatnich przegranych. Biało-zieloni po słabej pierwszej połowie, po przerwie jakby spuścili wreszcie hamulec ręczny głównie ze skuteczności i zanotowali okazały sukces nad ostatnią drużyną tabeli. Dwa gole strzelił Łukasz Zwoliński, a wynik ustalił Flavio Paixao. Tym razem błędy miejscowych przy obronie stałych fragmentów gry były bez konsekwencji bramkowych.