Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1. Rozstrzygnął gol w doliczonym czasie gry 49

Lechia Gdańsk przegrała z Motorem Lublin 0:1 (0:0) w pierwszym domowym meczu w sezonie 2023/24 w Fortunie 1. Lidze. Rozstrzygnął gol Bartosza Wolskiego w 92. minucie, przy którym asystę zaliczył inny rezerwowy gości - Mariusz Rybicki. Długość ławki i komplet wykorzystanych zmian, przy tyko dwóch miejscowych, pozwoliły przyjezdnym zachować więcej sił na końcową fazę gry. Na trybunach Polsat Plus Areny - według oficjalnego komunikatu - zasiadło 7998 kibiców, czyli zaledwie o dwóch mniej niż wynosiła maksymalna frekwencja zgłoszona przez klub przy rejestracji imprezy masowej na to spotkanie i reszta miejsc na 40-tysięczniku, nawet jak byli na nie chętni, musiała pozostać pusta.