Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0. Flavio Paixao strzelił gola z rzutu karnego 57

Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 1:0 (0:0) w meczu 32. kolejki ekstraklasy. Zwycięskiego gola z rzutu karnego strzelił Flavio Paixao. Przed przerwą skierował zaś piłkę do siatki ręką, a bramka dopiero po analizie VAR została anulowana. Biało-zieloni udowodnili, że posiedli w tym sezonie patent na zwycięstwa nad wciąż aktualnym mistrzem Polski, gdyż ograli go po raz piąty. Po meczu piłkarze i kibice pożegnali Filipa Mladenovicia, który w biało-zielonych barwach już nie zagra. Na zakończenie trener Piotr Stokowiec wręczył Serbowi... czerwoną kartkę. Piłkarz, choć kolekcjonował kartki, to przez 2,5 roku gry w Polsce, z boiska nie został wyrzucony ani razu.