Lechia Gdańsk pokonała Arkę w Gdyni. Zwycięski gol Flavio Paixao w 95. minucie 84

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w Gdyni Arkę 1:0 w 15. kolejce ekstraklasy. Zwycięskiego gola w 95. minucie zdobył Flavio Paixao. Wcześniej bramkę strzelił Marco Paixao, ale sędzia po wideoweryfikacji jej słusznie nie uznał. Gospodarze najbardziej żałowali 18. minuty, gdyż uważali, że należał się im karny po faulu Joao Nunesa na Patryku Kunie. Biało-zieloni powiększyli przewagę w historycznym bilansie derbów Trójmiasta, odnosząc 13 wygraną, przy nadal tylko 11 sukcesach lokalnego rywala. Spotkanie oglądało ponad 14 tysięcy, co jest nowym rekordem frekwencji stadionu przy ul. Olimpijskiej.