Lechia Gdańsk ponownie lepsza od Arki Gdynia. Kolejne derby już 13 kwietnia 60

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Arkę Gdynia 4:2 (4:0) w ostatnim meczu sezonu zasadniczego ekstraklasy. Do przerwy była niepodzielna przewaga i dominacja gospodarzy. Hat-trickiem popisał się Flavio Paixao, który tym samym skopiował wyczyn Jerzego Kruszczyńskiego sprzed 34 lat. Natomiast pod koniec gry, ambitnie walczący goście, zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Obie trójmiejskie zespoły w drugiej części rozgrywek zagrają w grupie spadkowej. Następne derby już 13 kwietnia o godzinie 18, tym razem przy ul. Olimpijskiej. Wszystkie dotychczas zdobyte punkty zostają zachowane, a do rozegrania pozostaje jeszcze siedem kolejek.