Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2. Wyszarpany punkt. Pierwsze gole od 8 maja 40

Lechia Gdańsk zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2 (0:1). To jej siódmy mecz z rzędu bez zwycięstwa. Flavio Paixao, zdobywając dwie bramki, podniósł swój dorobek w ekstraklasie do 105 trafień. Były to zarazem pierwsze ligowe gole biało-zielonych w tym sezonie przed własną publicznością. Czekali na nie od 8 maja. Podopieczni Macieja Kalkowskiego wyszarpali punkt, gdyż dwukrotnie w tym spotkaniu przegrywali. Nie zmienia on ich pozycji w tabeli, gdyż dwutygodniową przerwę w rozgrywkach spędzą na ostatnim miejscu. Goście mieli szczęście, że skończyli w komplecie, bo Israel Puerto solidnie pracował na czerwoną kartkę.