Lechia ograła Piasta i zmieniła lidera 41

Tradycji stało się zadość. W piątym meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice w ciągu trzech ostatnich lat po raz czwarty biało-zieloni wygrali 3:1, tym razem już do przerwy prowadząc 2:0. Ten wynik pomógł zmienić lidera ekstraklasy, gdyż na prowadzeniu gliwiczan zmieniła Legia Warszawa. Piotr Nowak potwierdził, że na spotkaniach jego drużyny nie można się nudzić. Na Letnicy w sobotni wieczór były efektowne akcje, emocje, a dramaturgię "podkręcił" jeszcze Milos Krasić, który w 48. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze przetrzymali grę w osłabieniu, a w doliczonym czasie, gdy siły się wyrównały, dołożyli jeszcze jednego gola. Kibice brawami nie tylko nagrodzili piłkarzy, ale i efektowną oprawą przypomnieli pamięć Żołnierzy Wyklętych.