Lechia uległa na inaugurację wiosny 43

Przed meczem Deleu otrzymał od Michała Kaczorowskiego, redaktora naczelnego Trojmiasto.pl nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2013. Potem na PGE Arenie nie było już powodów do zadowolenia dla gospodarzy. Na trybunach zasiadło najmniej kibiców w historii meczów ekstraklasy na tym obiekcie, a na domiar złego piłkarze Lechii ulegli Pogoni Szczecin 2:3 (0:1), tracąc trzeciego gola, gdy rywale grali w "10". Patryka Tuszyńskiego nie mogły cieszyć debiutanckie trafienia w gdańskich barwach, a kibicom stratę punktów tylko w niewielkim stopniu wynagrodziły niesłychane emocje, które towarzyszyły grze szczególnie po przerwie.