Legia wzięła rewanż na Lechii 42

Piłkarze Lechii w sezonie zasadniczym dwukrotnie ograli Legię. Jednak, gdy przyszło do walki w grupie mistrzowskiej, stołeczna drużyna wywalczyła na PGE Arenie komplet punktów, zwyciężając 1:0 (0:0). Pewnie można by się "przeczepić", że akcję bramkową dla gości poprzedził spalony, którego sędzia nie odgwizdał, a przed przerwą gdańszczanie nie doczekali się karnego w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach, ale przede wszystkim niepokoi to, że biało-zieloni w trzecim meczu z rzędu nie zdobyli gola. Dziwi to tym bardziej, gdyż w sobotę podopieczni Ricardo Moniza w kierunku warszawskiej bramki oddali blisko 20 strzałów!