Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:3. Fatalna seria trwa 50

Arka Gdynia na otwarcie 14. kolejki ekstraklasy przegrała z Pogonią Szczecin 2:3 (2:1). Mecz był bardzo emocjonujący. Obie drużyny oddały ponad 30 strzałów. Jednak skończyło się tak inne spotkania tych zespołów w ostatnich latach. Żółto-niebiescy w ligowych bojach doznali z tym rywalem już ósmej porażki z rzędu, gdyż nie potrafili zatrzymać m.in. Adama Buksy. Ponadto stracili Lukę Zarandię. Gruzin dostał czwartą w tym sezonie żółtą kartę, a groziło mu nawet wyrzucenie z boiska. Natomiast w drugiej połowie zabrakło mu szczęścia, bo posłał piłkę w poprzeczkę.