Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0. Paixao wyrównał rekord, Kuciak obronił karnego 41

Lechia Gdańsk pokonała Cracovię 1:0 (0:0) i na półmetku sezonu zasadniczego jest liderem tabeli. Flavio Paixao golem na wagę zwycięstwa wyrównał rekord klubu w liczbie bramek strzelonych w ekstraklasie. Dotychczas z 36 trafieniami tę klasyfikację samodzielnie otwierał Bogdan Adamczyk. Wielki wkład w sobotni sukces wniósł Dusan Kuciak. Bramkarz obronił karnego oraz dwa kolejne strzały z najbliższej odległości. Zarobił też czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i w następnej kolejce, po reprezentacyjnej przerwie będzie pauzować.