Kapitalny pościg Lechii 38

Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z Jagiellonią Białystok 3:3 (1:2) na zakończenie 9. kolejki ekstraklasy. Gospodarzom co prawda nie udało się wygrać po raz pierwszy w tym sezonie u siebie, choć jako pierwsi tego dnia strzelili gola, ale w drugiej połowie zasłużyli na pochwały za pokazanie charakteru i podjęcie walki do ostatnich sekund o jak najkorzystniejszy rezultat. Pomogły też zmiany, na które przy wyniku 1:3 zdecydował się Piotr Nowak. Dlatego udało się uratować punkt. Marco Paixao został najskuteczniejszym cudzoziemcem w barwach biało-zielonych. Przebił osiągnięcie Abdou Razacka Traore, który w latach 2010-12 strzelił 25. goli. Portugalczyk ma o jedno trafienie więcej, a na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.