Mistrz Polski lepszy od beniaminka w Ergo Arenie 59

Ponad siedem tysięcy widzów oglądało w Ergo Arenie powrót gdańskich siatkarzy do Plus Ligi. Tak jak przed trzema laty pierwszym ich przeciwnikiem była ekipa mistrza Polski i tak poprzednio mecz zakończył po czterech setach zwycięstwem gości. Tym razem PGE Skra Bełchatów triumfowała nad Lotosem Treflem Gdańsk 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:20). Najważniejsze jednak, że chwilami gospodarze zmuszali renomowanego rywala do maksymalnego wysiłku, co dobrze wróży na przyszłość. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego pojedynku.