Najliczniej obsadzony Bieg św. Dominika 24

Daniel Pek, wicemistrz igrzysk paraolimpijskich oraz Meksykanka Viane Rohas De Losa triumfowali na dystansie 5 kilometrów. Była to najliczniej obsadzona konkurencja w ramach 20. Biegu św. Dominika. Na linii startu stanęło ponad 800 uczestników, w tym m.in. była mistrzyni świata w maratonie, Wanda Panfil. W limicie czasu, który wyznaczono na 40 minut, zmieściło się 717 zawodniczek i zawodników. Tytuł pierwszego Mistrza Pomorza Dziennikarzy zdobył Krzysztof Piekło z Radia Gdańsk, a miejsce na podium zdobyli dwaj przedstawiciele Trojmiasto.pl: Szymon Czarnopolski i Paweł Modzelewski.