Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 41:20 w derbach rugbistów. Polki na 4. miejscu w RPA 52

Ogniwo Sopot pokonało Lechię Gdańsk 41:20 (19:10) w 128. Derbach Trójmiasta. Mecz w ramach 14. kolejki ekstraligi rugby od początku był bardzo emocjonujący. Goście zagrali bardzo twardo w defensywie, ale w drugiej połowie faworyzowanie gospodarze potrafili znaleźć w niej luki i odnieśli 55. zwycięstwo w "Świętej Wojnie". Sobota nie była udana dla polskich rugbistek. Podopieczne Janusza Urbanowicza z 11 zawodniczkami Biało-Zielonych Ladies w składzie przegrały oba mecze i 1. turniej w ramach World Rugby Sevens Challanger Series ukończyły na 4. miejscu.