PGE Wybrzeże Gdańsk zdobyło brązowy medal przy rekordowej widowni 55

Piłkarze ręczni PGE Wybrzeża Gdańsk w rywalizacji o trzecie miejsce w Orlen Superlidze pokonali Rebud KPR Ostrovię Ostrów. Podopieczni Patryka Rombla w Ergo Arenie wygrali 33:24 (16:12) i zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski. To pierwszy medal gdańskich piłkarzy ręcznych od mistrzostwa Polski zdobytego w sezonie 2000/2001, czyli 25 lat temu. Mecz oglądała rekordowa liczba widzów w historii piłki ręcznej - 6600 osób. Poniżej znajduje się pełny opis przebiegu tego spotkania.