Pierwszy wygrany set od dwóch miesięcy 36

Siatkarze Lotosu Trefla, gdy powstrzymywali się od niewymuszonych błędów, walczyli jak równi z równym z Asseco Resovią. Goście wystawili nieco słabszy skład niż w ostatnich meczach, ale nie dopuścili do niespodzianki. Gdańszczanie przegrali w Ergo Arenie 1:3 (22:25, 23:25, 25:17, 17:25), gdyż zepsuli aż 19 zagrywek, a łącznie oddali gościom aż 32 punkty po własnych błędach! Jeśli szukać - mimo wszystko pozytywów - to na pewno jest nim wygrany set, gdyż ta sztuka udała się żółto-czarnym po raz pierwszy od 11 grudnia. Sześć ostatnich meczów było oddanych po 0:3.