Polacy bez szans z czwartą drużyną świata 44

Jeśli ktoś po meczu z Anglią uwierzył, że mamy już reprezentację na dobrym światowym poziomie to Urugwaj na PGE Arenie brutalnie przerwał tego typu domysłu. Aktualny mistrz Ameryki Południowej, czwarty zespół Mundialu 2010 panował niepodzielnie na boisku, będąc zdecydowanie lepszy od biało-czerwonych przede wszystkim pod względem techniki, szybkości i dynamiki. Trudno nawet znaleźć element, w którym polscy piłkarze mogli mierzyć się z rywalem jak równy z równym. Polska przegrała w Gdańsku towarzyski pojedynek z Urugwajem 1:3 (0:2) i wcale nie był to najwyższy wymiar kary, gdyż w kilku jeszcze dogodnych sytuacjach Latynosów poniosła nadmierna boiskowa fantazja i efektowne zagrania przedłożyli nad efektywny futbol.