Polacy przegrali z mistrzami świata 41

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych oblała generalny sprawdzian przed play-off mundialu 2015. W Ergo Arenie biało-czerwoni ulegli Hiszpanom 22:25 (11:15). O niepowodzeniu przeciwko aktualnym championom globu przesądziła słaba gra, bez zwykłej agresji w defensywie przed przerwą, a przede wszystkim niefrasobliwość tuż pod koniec pierwszej połowy, gdy nasza drużyna zainkasowała aż trzy bramki do szatni. Do korzystnego wyniku zabrakło również trzech przestrzelonych rzutów karnych. Oby podopieczni Michaela Bieglera wyciągnęli właściwe wnioski z tej porażki, gdyż w sobotę o godzinie 16:45 również w hali na granicy Gdańska i Sopotu czeka ich arcyważny pojedynek z Niemcami już w walce o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata.