Polscy siatkarze pokonali Iran 51

Słaby pierwszy set nie załamał polskich siatkarzy, którzy wygrali trzy kolejne i ostatecznie pokonali Iran 3:1 (17:25, 26:24, 25:23, 25:23). Wśród biało-czerwonych dobrą zmianę dał Rafał Buszek, na najwyższym poziomie zagrał Mariusz Wlazły, a w podstawowym składzie do gry wyszedł przyjmujący Lotosu Trefla Gdańsk - Mateusz Mika. Nie byłoby jednak zwycięstwa, gdyby nie słaba postawa gości w polu zagrywki. Drugi mecz tej pary w sobotę, godz. 20:15, także w Ergo Arenie. Nasza reprezentacja musi wygrać, a następnie liczyć, że Brazylia starci w niedzielę co najmniej dwa sety we Włoszech. Wtedy to podopieczni Stephane'a Antigi zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej.