Trefl Sopot - King Szczecin 77:71. Mistrz Polski i Eurocup w kolejnym sezonie 74

Trefl Sopot pokonał King Szczecin 77:71 (26:14, 12:16, 20:14, 19:27) w siódmym meczu serii finałowej Orlen Basket Ligi. Tym samym sopocianie zostali mistrzami Polski pierwszy raz po 16 latach przerwy. Żółto-czarni jako pierwsi w historii odwrócili losy finału w XXI wieku, przegrywając w rywalizacji do czterech zwycięstw 1:3. Na koniec koszykarskiego, ligowego sezonu w Ergo Arenie padł też rekord frekwencji - decydujący mecz o złoty medal oglądało 9689 kibiców. Najwięcej punktów dla Trefla w niedzielnym meczu zdobył Aaron Best (15). Natomiast 14 punktów i 9 zbiórek dołożył Geoffrey Groselle. Z kolei MVP całej serii finałowej został wybrany Jakub Schenk. Kolejny sukces ogłoszono w poniedziałkowy wieczór - Trefl znalazł się w gronie 20 drużyn, które w przyszłym sezonie wystąpią w rozgrywkach Eurocup.