Trefl Gdańsk - Asseco Resovia 2:3 w ćwierćfinale PlusLigi. Powołania na Ligę Narodów 74

Trefl Gdańsk przegrał u siebie z Asseco Resovią 2:3 (19:25, 27:25, 25:23, 16:25, 11:15) w pierwszym z dwóch ćwierćfinałowych meczów play-off w PlusLidze. Na trybunach Ergo Areny zasiadło 3150 kibiców, którzy obejrzeli blisko 3-godzinne widowisko. Emocji i zwrotów akcji nie brakowało. W drugim secie boisko z powodu kontuzji opuścił lider przyjezdnych - Stephen Boyer. Żółto-czarnych pogrążyły m.in. zagrywki, bo popsuli ich aż 21. Mimo porażki zachowują szanse na awans do półfinału. Aby tak się stało, w rewanżu w Rzeszowie, w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 17:30 muszą wygrać 3:0 lub 3:1 bądź też po 3:2 zwyciężyć jeszcze w złotym secie. Natomiast porażka sprawi, że w zależności od rozstrzygnięć na innych parkietach, zagrają o 5. lub 7. miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu 2023/24. Natomiast w piątek została ogłoszona lista powołanych do reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów. Wśród nich jest Mikołaj Sawicki.