Trefl Sopot - Arka Gdynia 85:69. Żółto-czarni lepsi w derbach piąty raz z rzędu 84

Trefl Sopot pokonał Krajową Grupę Spożywczą Arka Gdynia 85:69 (16:21, 32:13, 21:21, 16:24) w 43. koszykarskich derbach Trójmiasta. To już piąte derbowe zwycięstwo żółto-czarnych z rzędu. Żółto-niebiescy bez Setha Ledaya, ale z debiutującym ponownie Filipem Matczakiem wygrywała po pierwszej kwarcie, ale później nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Na trybunach panowało prawdziwe święto, a w frekwencja w Ergo Arenie dopisała. Mecz obejrzało 4865 kibiców. To drugi najlepszy wynik tego sezonu w Orlen Basket Lidze. Po tym spotkaniu sopocianie zapewnili sobie awans do fazy play-off.