Trefl Sopot - Czarni Słupsk 81:90 w derbach Pomorza i Meczu Miesiąca 50

Trefl Sopot przegrał u siebie z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk 81:90 (18:18, 21:30, 24:20, 18:22) w 5. kolejce Orlen Basket Ligi. Derby Pomorza zgromadziły w Ergo Arenie blisko 3 tys. ludzi, ale górą byli goście, dla których było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Żana Tabaka odrobili straty po przerwie, byli blisko w czwartej kwarcie, ale ostatecznie nie potrafili przechylić szali na swoją korzyść i znów mają ujemny bilans. Był to Mecz Miesiąca na Portalu Trojmiasto.pl, w związku z czym obecni fani na trybunach mogli cieszyć się z nagród w konkursie.